Forum Logo  

Anasayfa Forum Duyuruları Yönetim İletişim
 -
Geri Git   ForumAdasi.Com > Yaşam ve Eğlence > Haftanın Konuğu

Haftanın Konuğu Seçilen üye, her hafta bu bölümde oluşturulacak konu ile soru yağmuruna tutulur. ForumAdası üyeleri, birbirini daha yakından tanımış olur.

30.Haftanın Konuğu Zeze

Seçilen üye, her hafta bu bölümde oluşturulacak konu ile soru yağmuruna tutulur. ForumAdası üyeleri, birbirini daha yakından tanımış olur.

Kullanıcı Etiket Listesi
Agatha, Allecra, Antheia., Asi Ruh, Astrea, Aykut, baboli, Bahtiyar, bliss, Bookworm, Bozturk, Brokoli, Candres, Candy, CaNeRR, Carson, Charismax, Cheerful, Chen, Cry, CtrL, DeepSilence, Delinin1i, Destinys., Dizzy

Like Tree41Beğeniler

Yeni Konu Kilitli Konu

LinkBack Seçenekler Görüntüleme stilleri
Alt 05 Ocak 2024, 14:54   #31
Papatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: 30.Haftanın Konuğu Zeze

@[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]ciğimyeni sorularımla geldim

- Bir kapıyı 40 kez çalmak mı, 40 kapıyı bir kez çalmak mı?
-Hayatını anlatan bir kitap yazacak olsan kitabın başlığı ne olurdu?
-Kendini bir kelime ile tanımlar mısın?
-Zeze nelere sinir olur, nelere üzülür?
Zeze ve Kraliçe bunu beğendi.

[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]

[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]

Alt 05 Ocak 2024, 21:58   #32
Zeze
Zeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
SiyahSancaktaR kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
Hayırlı olsun kardeşim benim..

Olmazsa olmazların nelerdir kırmızı cizgin?

Samimiyeti tanımlarmisin?

Şu an ki dünyaya da çocuğun olsun istermiydin.

Yaşam felsefesini kısaca anlatir misin..

Ölüm ile Yaşam arasındaki çizgi sende ne ifade eder..

10 sene sonraki Zeze için hedefleri nelerdir.

Astroloji seyahate inanirmisin..

Devamı gelecek...
Sağ olun, teşekkür ederim.

- Sulu şakaları sevmem, dozunda bırakılmayan kırık plak gibi tekrarlanan şakaları sevmem, gereken tavrı gösteririm. Keza samimiyetim olmadığı halde laubali olan insanlara da belli bir mesafede dururum, anlayıp anlamamaları kendi sorunları ama gereksiz laubaliliği sevmiyorum. Öyle kolay samimi olmam, öyle hemen samimiyet kurana da güvenmem. Dedikoducu insanlarla olabildiğince bir arada durmam. Yağ çekmem, yalakalığı hele hiç sevmem. Böyle insanları da sevmem. Ağzı iyi laf yapıp, şirin görünüp arkadan gemisini yürütmeye çalışan, kendini akıllı zannedenlere de gereken tavrı koyarım.
Dobrayımdır ve haksızlığa gelemem, gerektiği yerde hakkımı savunmasını da bilirim. Kimsenin hakkıma girmesine müsaade etmediğim gibi, kimsenin de hakkına girmem. Olmazsa olmazlarımın en önemlilerinden birileri de onurum ve şerefimdir, bir de vicdanım. Vicdanıma verecek hesabımın olmaması benim için çok önemlidir. Bugüne kadarda aksi söz konusu olmadı.

- Samimi olunmaya değer insanlarla gösterilmesi gereken içten davranışların bütünüdür. İçten değil yapmacık olan insanlar günümüzde menfaatlerinden dolayı sahte samimiyetler içine giriyor. Öyle her iyi anlaştığını gördüğünüz insan birbirine karşı o samimiyeti koruyan değil, kimisi rol yapanlardır.

- Çocuğumun olup, olmaması şu an verebileceğim bir karar değil. Şu anki dünyadan ziyade, anne babası mutsuz çocuklar dünyaya getirmektense, sırf çocuğum olsun diye evlenmeyi yanlış buluyorum.

- Herkesin yaşam felsefesi farklıdır. Benim yaşama felsefemi şimdi burada anlatmaya kalkmayayım uzun sürer. Zaten sorular o kadar çok ki, öyle tek kelimeyle de anlatılacak sorular değil.

- Ölüm ile yaşam arasındaki çizgi nefessiz kalmaktır, belirsizliktir, çaresizliktir. Öldüm dersin ölemezsin, öyle bir şeydir.

- 10 sene sonranın hedefi mi? Hayaller kurarım. Ama hayallerim bende kalsın. Yarının değil, 5 dakika sonramızın garantisi yokken, neyin 10 senesi? En son üniversite yıllarında arkadaşla eve dönerken 1 dakika sonra bile ne olacağını bilmiyoruz diye konuşurken, aceleyle yanlış otobüse binmiştik, otobüste sonra trajikomik halimize gülmüştük. İşte hayatın garantisi ve özeti bu kadar. Ben belki o an yarım saat sonra evde olmayı hedeflerken, eve gitmem 2 saat sürmüştü belki de. Hayat hesaba gelmiyor.

- Astral seyahati kastettiniz sanırım, astral seyahati araştırmadım. Araştırmadığım bir şey için fikir belirtmem yanlış olur.
SiyahSancaktaR bunu beğendi.

Bu Gri Şehrin Tüm Yollarını Rengarenk Boyamak İster,
Bazen Kızar Dünyaya ama Sadece Kendini Üzer...
Göremezler, Kalbindeki Elmasa Erişemezler,
Kanatlarını Rüzgara Açmış, Dur Diyemezler...
Onun Bir Düşü Var ki Asla Bilemezler!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Alt 05 Ocak 2024, 22:12   #33
Zeze

Alıntı:
Papatya kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
@[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]ciğimyeni sorularımla geldim

- Bir kapıyı 40 kez çalmak mı, 40 kapıyı bir kez çalmak mı?
-Hayatını anlatan bir kitap yazacak olsan kitabın başlığı ne olurdu?
-Kendini bir kelime ile tanımlar mısın?
-Zeze nelere sinir olur, nelere üzülür?
Ne iyi ettin de geldin canım benim

- Canım şöyle çalınacak kapıya ve niçin çalınacağına da bağlı aslında. Söz konusu olan gönül almaksa ve değer verdiğim biriyse bana 40 da yetmez. Aman bana arkadaş mı yok, eş mi yok, dost mu yok dersen, kalıcı bağlar kuramazsın. Ben 40 kez bir kapıyı çalmayı yeğlerim.

- Bir kitap yazarsam başlığı ne olur düşünmedim. Hayatım öyle bir kitaba sığmaz benim. Hani çocuk kitaplarında olurdu ya, "Ayşegül tatilde", "Ayşegül şurda" diye. Bende hayatımı belli dönem ve yerlere göre bölümleyip öyle kitap yazardım. Seri kitap yapardım yani. İsim öyle yazmadan düşünülecek bir şey değil.

- Duygusal

- İçinde kötülük barındıran her şeye sinir olurum. Beni bir tek sevdiklerim üzebilir. Onlarla ilgili olumsuz her şey üzer.
Papatya bunu beğendi.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Alt 05 Ocak 2024, 23:24   #34
CEDDİ OSMANLI
SiyahSancaktaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevaplar için teşekkür ederim..

Kalemin kuvvetli. Rabbim muaffakiyet versin ins.

denemelerin yazıların varmi edebiyatla aran nasıl .

İnsan dan çok hayvana değer verilmesinin artmasına ne diyorsun.

İnsanlığa genel mesajın ne olurdu ..

Hedeflerin duyguların değişken midir.

Ruhu nasıl tanımlarsın..

Ideolün olduğu birisi veya birileri kimlerdir.

Nasihat verenmisin yoksa alanlardan mı..

Dostluk kavramında senin de görüşünü merak ettim.

Hedeflerinde gözükaramısın yoksa ince hesaplar yaparmisin.

Cehaleti tanımlarmisin..

Alt 07 Ocak 2024, 15:08   #35
Zeze

Alıntı:
SiyahSancaktaR kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
Cevaplar için teşekkür ederim..

Kalemin kuvvetli. Rabbim muaffakiyet versin ins.

denemelerin yazıların varmi edebiyatla aran nasıl .

İnsan dan çok hayvana değer verilmesinin artmasına ne diyorsun.

İnsanlığa genel mesajın ne olurdu ..

Hedeflerin duyguların değişken midir.

Ruhu nasıl tanımlarsın..

Ideolün olduğu birisi veya birileri kimlerdir.

Nasihat verenmisin yoksa alanlardan mı..

Dostluk kavramında senin de görüşünü merak ettim.

Hedeflerinde gözükaramısın yoksa ince hesaplar yaparmisin.

Cehaleti tanımlarmisin..
- Var, şiirlerim daha ağırlıklıdır.

- İnsandan çok hayvanlara değer verilmesinin sebebi, insanlar kendilerini hayvandan güçlü gördükleri, hayvanların yardıma muhtaç oldu için. Oysa insanın da insana ihtiyacı vardır fakat günümüzde insanlar egosundan kendini herkesten üstün gördüğü için, burnundan kıl aldırmadıkları için hayvanlara olan ilgi fazladır. Günümüzde anne babaya bile itaat kalmadı fakat hayvanlar itaatkar oldukları için, insanlar hayvanları daha bir sahiplenir oldu.

- Hayat kısa, sevdiklerinizin kıymetini bilin. Öldüklerinde kaybettiğiniz zaman geri gelmeyecek.

- Planlı yaşarım ama hedeflerim yoktur. Kariyerimde şuraya geleyim, şunun sahibi olayım. Yarınımızı göremezken, hedeflerin peşinde koşturmak anlamsız ve yorucu. Duygularım değişken değildir. Duygusalımdır, alışverişte kararsızımdır ama birini sevmiyorsam sevmem, birini silersem öyle üstünü çizmem tamamen silerim. Netimdir.

Ruh, suretin ardındaki asıl kimliğimizdir.

- İdolüm yok. Her insan önce ailesi, sonra öğretmenlerinden öğrendikleri ve sosyal çevresinin de etkisiyle, bir de genlerden gelen karakteristik huyları vardır. Bunların bütünün de bir sahip olduğu kişiliği olur. İnsanoğlu ne kadar birilerine özense de, benzemeye çalışsa da, sahip olduğu özellikler değişmez. Öyle şunu örnek alayım, bir yere kadar örnek alırsın. İnsan yine kendini, kendisi yetiştirir. İdol dediğimiz insanlar da Allah'ın bir kulu ve onlarda bizim bilmediğimiz hayatın içinde yanlışlarla edindiği tecrübeler sonucunda o yerlere geliyor. Bizlerde kendi bulunduğumuz şartlardan edindiğimiz tecrübelerle hayatımıza yön vermeliyiz, başkalarının tecrübeleri ile değil.

- Nasihat demeyelim de, edindiğim tecrübeler sonucunda iyiliğini istediğim kişilere, bu başına gelebilir, şu şöyle olabilir diyerekten dikkat etmesini söylediğim kim varsa, sanki sen ona üstünlük kurmaya çalışıyormuşsun hissiyle, burunlarının dikine gidiyorlar, sonuç benim sözüme geliyorlardır ama tek kelime edemiyorlar.

Nasihat alırım. Söylenen gerçekten nasihatse. Çünkü insanların menfaatleri doğrultusunda nasihat kisvesi altında yanlışa yönlendirmeleri de söz konusudur.

- Dostluk kavramına hiç girmeyelim, çıkamayız oradan. Çok derin bir kavram.

- Garantici bir insanımdır, önümü görmeden adım atanlardan değilim. İstisnadır gözü karalık yaptığım konu.

- Cehalet bilgisizlik olarak düşünülüyor. Bana göre cehalet, her şeyi bildiğini iddia etmek, bilmediğini kabullenmemektir. Bilmediğini bilenden zarar gelmez ama bilmediğini bilmeyen çok zararlıdır ve bence asıl cehalet unsuru budur. Bilgi sonsuzdur ve kimse her şeyi bilemez. Ama günümüzde cehalet ayyuka çıktı, herkesin her konuda fikri ve zikri var.
SiyahSancaktaR bunu beğendi.

Alt 08 Ocak 2024, 10:21   #36
Papatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]'nin konukluk süresi dolmuştur. Verdiği güzel ve samimi yanıtından ötürü teşekkür ederiz
Zeze ve Kraliçe bunu beğendi.

Yeni Konu Kilitli Konu

İçeriği Sosyalleştir

Etiketler
30haftanın, konuğu, zeze

Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)

Gönderme Kuralları
Konu açma yetkiniz yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti ekleme yetkiniz yok
Mesaj düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık